İptal, İade, Değişim

Ürün İade Prosüdür Nasıldır ?

Mng İade Prosedürü: 

Faturanın üzerinde yer alan iade formunu eksiksiz doldurarak, teslim aldığınız kutu ve faturayla birlikte (varsa tüm aksesuarlarıyla) Mng Kargo ile ücretsiz iade yapabilirsiniz. Sadece size en yakın Mng kargoyu arayın ve işleminiz gerçekleştirilsin.

İade ettiğiniz ürünler firmamıza ulaştıktan sonra, iade maili sizlere paylaşılacaktır. Ürünler firmamıza ulaştığı andan itibaren 14 gün içerisinde iade işlemi gerçekleştirilir. 

Hangi Ürünleri İade Edebilirsiniz ?

Satın aldığınız ürünü (iç giyim, kişisel bakım, mayo vb kategorisindeki ürünler hariç)  orjinal ambalajında, kullanılmamış, etiketi koparılmamış ve satılabilirlik özelliğini yitirmemiş olması koşuluyla teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içerisinde iade edebilirsiniz. 

Hangi Ürünleri İade Edemezsiniz ?

İç giyim ve cinsel sağlık gibi hasas ürünleri iade edemezsiniz. Ürün yırtık ve deforme ise butik ile görüşülerek iade süreciniz yapılabilmektedir. Tek koşulu istenilenden farklı ürün gelmesidir.

Siparişinizi Kaç Gün İçerisinde İade Edebilirsiniz ?

Siparişinizi 14 iş günü içerisinde iade edebilirsiniz.

Ürün İadesinde Kargo Ücreti Ödermiyim ?

Ürün iadesinde kargo ücreti ödemezsiniz. sepetfix.com butikleri bunu karşılayacaktır.

İadeyi Hangi Adrese Yapmalıyım ?

İadeyi faturanızın kesildiği adrese iade istemeniz gerekmektedir.

İade Sürecini Nasıl Takip Edeceğim ?

İade işleminizin başlaması ve sonlandırılması ile ilgili bildirim maili alacaksınız.

İade Kredi Kartıma Ne Zaman Yansayacak ?

İadeniz 14 iş günü içerisinde kartınıza yansayacaktır. Taksitli Yapılan işlemler taksitli olarak iade edilir bu sepetfix.com ile ilgili bir durum olmayıp bankanızın prosedürüdür.

Yapılan İadeyi Hesabımda Göremiyorum Ne Yapmam Gerekir ?

İadeniz size yansımadıysa [email protected] adresine mail atarak destek ekibimizle iletişime geçebilirsiniz.

Ürün Değişimi Yapılabilir Mi ?

Ürün değişimi yapılamaz sadece ürün 14 gün içerisinde kriterlere uyuluyorsa iade edilir. Değişim talep edilen ürün tekrar alınabilir.

Sipariş İptali Nasıl Verilebilir ?

Siparişiniz elinize ulaşmadığı sürece müşteri hizmetlerimizi arayarak siparişinizi iptal edebilirsiniz. Elinize gelen ürünler doğrultusunda iade sürecinizi izlemeniz gerekmektedir.

Siparişimi İptal Ettim Kargo Ücreti Hesabıma Yansayacak Mı?

Elinize ulaşmayan siparişler için iade kargo ücreti ile birlikte sipariş tutarı iade edilecektir. Ürün teslimatı gerçekleştirdikten sonra iade olan işlemlerde kargo ücreti kesilerek iade gerçekleşecektir.

Sipariş İptali Ettim Ancak Yeniden Sipariş Etmek İstiyorum ?

Stokta bulunan tüm ürünleri her zaman kolaylıkla sipariş edebilirsiniz.


Ürün İade Koşulları

Sitemiz üzerinden satın aldığınız ürünün hatalı çıkması halinde teslimat tarihinden itibaren en geç 15 gün içerisinde Siparişlerim sayfasındaki iade değişim formu üzerinden bizimle iletişim kurmanız gerekmektedir. Bu bilgileri takiben kargo şirketi ile bize ulaştıracağınız hatalı ürün yenisi ile değiştirilecektir. Sipariş edilen ürün hatası müşteri kullanımından oluşmuşsa veya 15 günlük süre içerisinde ürün kullanılmışsa ürünün iade ve değişimi yapılmaz.Ambalajı açılan kullanılan ve deforme olan ürünlerin iadesi alınmaz. Ürün iadesi ve değiştirme şartları olarak, 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun gereği uygulamalar esastır.